Ile kosztuje dekoracja sali weselnej w 2021 roku?

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej w 2021 roku?

Świeże kwiaty, zielone girlandy oraz ciepłe światło świec – to detale sprawiają, że uroczystość nabiera charakteru. Każda przyszła para młoda z pewnością zadaje sobie pytanie o to, ile kosztuje dekoracja sali weselnej i komu powierzyć realizację? Odpowiedź na te ważne pytania znajdziesz w poniższym wpisie.

Dekoracja sali weselnej cena

Dekoracja sali weselnej koszt

Koszt dekoracji sali weselnej zależy przede wszystkim od ilości dekoracji oraz gatunku wykorzystanych do ich wykonania roślin. W praktyce może wynieść od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Z czego mogą wynikać tak duże różnice? Przede wszystkim z ilości bukietów na stołach gości, stosunku kwiatów do zieleni czy wielkości samych kompozycji. Poniżej przedstawiamy dwie przykładowe wyceny dekoracji ślubnych, dzięki którym dowiesz się, ile kosztuje dekoracja sali weselnej w wymarzonym stylu.

Minimalistyczna dekoracja sali weselnej - cena

Nowoczesne dekoracje ślubne kojarzą się często z prostotą. Pary młode cenią sobie minimalne formy nie tylko ze względu na często korzystniejszą wycenę. Delikatne kompozycje są po prostu piękne, eleganckie i niezwykle modne. W kwestii takiej jak dekoracja sali weselnej cennik niewielkich, prostych bukietów wygląda niezwykle korzystnie. Za niską kompozycję na stół gości zapłacisz już od 50 do ok. 150 zł. Oznacza to, że na minimalistyczną dekorację stołów weselnych dla 100 osób wydasz około 500-1500 zł. Do tego doliczyć należy koszt dekoracji innych elementów sali weselnej, takich jak stół prezydialny czy oprawa świecami. W przypadku tego pierwszego – prosta, niska girlanda z delikatnym dodatkiem kwiatów, o długości ok. 1 metra, to koszt około 300 zł. Zwisające girlandy zieleni za stołem państwa młodych kosztują od 200 zł.

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej w stylu glamour?

Bardziej okazałe dekoracje naturalnie kosztują więcej. Wynika to z konieczności zastosowania dużo większej ilości kwiatów, które są najbardziej cennym elementem. Cena dekoracji sali weselnej w tym przypadku może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Dla przykładu – za wysoką kompozycję na złotym stojaku trzeba zapłacić od 200 do nawet 350 zł. Wszystko zależy od jej wielkości (średnicy) oraz gatunku wykorzystanych kwiatów. Tańsze są te sezonowe, łatwo dostępne. Rośliny sprowadzane na zamówienie mogą znacznie podnieść cenę dekoracji sali weselnej.

Narzeczeni często decydują się także na dodatkowe elementy wystroju, takie jak podtalerze, świetlne napisy czy ozdobę bufetów. Każda kolejna kompozycja wpływa na koszt dekoracji sali weselnej. Wynajem podtalerzy, świeczników czy bieżników może zwiększyć cenę nawet o kilkaset złotych.

Łącznie na dekorację sali weselnej w dość okazałym stylu, na przyjęcie dla 100-150 osób, narzeczeni przeznaczają średnio 4-6 tys. zł. Ostateczna cena zależy od fantazji przyszłych nowożeńców oraz zaplanowanego budżetu i może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej 2021 - podsumowanie

2021 rok przywitał nas nieco odmienioną rzeczywistością. Pomimo rosnących cen kwiatów oraz innych żywych dodatków roślinnych, cena dekoracji sali weselnej wciąż może zamknąć się w 2000 zł, co okazuje się bardzo korzystną opcją. W takim budżecie uda się udekorować stół państwa młodych, stworzyć kilka kompozycji na stoły gości oraz podkreślić charakter wydarzenia blaskiem świec. Osoby, które chcą ujrzeć na swoim weselu dużą ilość dekoracji, bardziej okazałych bukietów czy udekorowanych kwiatami ścianek za stołem państwa młodych, muszą liczyć się z kosztem około 4-8 tys. złotych.

Aby poznać szczegółową wycenę dekoracji sali weselnej, warto zapytać o ofertę wybranego florystę. W Naturalnej Pracowni możemy przygotować niezobowiązujący do podpisania umowy kosztorys i doradzić co do najkorzystniejszych opcji.